EMS — czy warto? Poznaj 5 argumentów za!

Treningi EMS cieszą się stale rosnącą popularnością. Czy jednak metodologia ta rzeczywiście jest skuteczna? Czy warto wykorzystywać ją w swoim programie treningowym? A może twoja siłownia lub studio fitness powinno postawić na profesjonalne usługi EMS? Jeśli zadajesz sobie te pytania, jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule zebraliśmy 5 głównych argumentów, dla których warto zapoznać się bliżej z technologią EMS i zacząć z niej korzystać.

1. Czy EMS działa? Tak!

Oto główny powód, dla którego warto korzystać z tej technologi. Elektrostymulacja mięśni nie jest pustym trendem. Wręcz przeciwnie — metoda ta działa, co znajduje potwierdzenie w badaniach. Oto jeden z interesujących artykułów naukowych (link), który zabiera głos w tej sprawie, a którego lekturę serdecznie ci polecamy!

Pozytywne wyniki licznych badań przemawiają za stosowaniem EMS w celu wzmocnienia siły i wydajności, a także w procesie regeneracji i w działaniach terapeutycznych. Oczywiście należy pamiętać, że jak w przypadku każdego narzędzia treningowego, optymalne wyniki można osiągnąć wyłącznie dzięki użyciu tej technologii w odpowiedni sposób. Liczą się detale, takie jak czas spędzony pod wpływem impulsów, ich częstotliwość lub ogólna objętość pracy. 

Poza tym trenerzy maksymalizują korzyści EMS, kiedy łączą taką formę treningu z treningiem konwencjonalnym. Skumulowany efekt obu metod oznacza intensywniejszy program treningowy przy mniejszym koszcie energetycznym oraz mniejszym obciążeniu stawów u osoby ćwiczącej.

EasyMotionSkin

2. Trening EMS to oszczędność czasu

Jesteś zajęty? Chcesz spędzać na siłowni mniej czasu? Bądźmy szczerzy — ciężko połączyć odpowiedni trening z codziennymi obowiązkami. Spakowanie torby, dojazd, trening i powrót potrafią zająć ‘lekko’ trzy godziny. Jeśli chcesz więc zrobić coś dla swojej kondycji lub zdrowia, lecz nie dysponujesz nieskończonymi pokładami czasu, pomoże ci EMS. Efektywna sesja treningowa może trwać nawet 20 minut.

3. Trening EMS jest dobry dla stawów

Szczególnie osoby z wcześniejszymi uszkodzeniami pasywnego układu mięśniowo-szkieletowego miewają kłopoty z więzadłami i stawami podczas konwencjonalnego treningu. Problemy te mogą jednak wystąpić wskutek wielu innych czynników — na przykład tak powszechnego siedzącego trybu życia. Czy jednak słabe stawy muszą wykluczać z treningu? Dzięki technologii EMS już nie jest to konieczne.

Co więcej, należy przyznać, że trening z dużymi ciężarami lub intensywny wysiłek mogą wpłynąć negatywnie na stawy nawet zdrowych osób. Dzięki technologii EMS można jednak ćwiczyć efektywnie z mniejszymi ciężarami, a w pewnych okolicznościach nawet bez nich.

4. Elektrostymulacja pomaga schudnąć

Mnóstwo osób chcących zredukować swoją wagę zastanawia się, czy EMS spala tłuszcz lub pomaga schudnąć. Jeśli należysz do tej grupy, mamy dobrą wiadomość — elektrostymulacja może pomóc ci zrzucić zbędne kilogramy. To zastosowanie technologii EMS jest szczególnie przydatne ludziom starszym oraz dotkniętym ograniczeniami ruchowymi. Liczne ćwiczenia są dla nich niewykonalne, co często powstrzymuje ich przed pracą nad swoim ciałem. Na szczęście dzięki technologii EMS problem ten rozwiązuje się sam.

5. EMS jest wygodne i łatwe w użytkowaniu

Świetny tego przykład stanowią nasze produkty Easy Motion Skin. Oferujemy zaawansowaną technologię w minimalistycznym wydaniu, dzięki czemu nie potrzebujesz specjalnych warunków ani dużej ilości miejsca, aby trenować z EMS. Chcesz dowiedzieć się więcej?

MotionSkin — twoja druga skóra

MotionSkin to reprezentant zupełnie nowej, zaawansowanej generacji kombinezonów EMS. Tworząc go, postawiliśmy na wygodę użytkowników. MotionSkin integruje elektrody i czujniki w tkaninie, pozostając elastycznym, wytrzymałym i łatwym w pielęgnacji. Kombinezon nie ogranicza ruchów, dzięki czemu użytkownik może odbywać w nim konwencjonalny trening, poddając się w tym samym czasie stymulacji elektrycznej.

VestSystem

To rozwiązanie jest wykorzystywane szczególnie często przez studia EMS z dużą liczbą klientów. Zastosowanie wilgotnych elektrod oraz bielizna funkcjonalna powodują, że z VestSystem może korzystać wiele osób, jedna po drugiej, bez konieczności każdorazowego prania zestawu. Poza tym kamizelki oraz pozostałe elementy są dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu można dopasować je do każdego typu ciała.

Bezprzewodowa kontrola

Dzięki rozwiązaniom takim jak StudioApp oraz HomeApp nie musisz zastanawiać się, jak poprowadzić trening EMS. One pomogą ci to zrobić! Czym jednak różnią się od siebie te produkty? HomeApp to aplikacja idealna na trening w domu, do celów indywidualnych. Działa ona na systemach Android i iOS. Jeśli zastanawiasz się, na czym polega trening EMS i obawiasz się, że nie potrafiłbyś samodzielnie dobrać ćwiczeń, ta aplikacja rozwiąże twój problem. Posiada ona ponad 30 programów przedstawionych w łatwy do wdrożenia sposób.

Co oferuje aplikacja StudioApp od Easy Motion Skin? Zakres jej funkcji jest jeszcze szerszy. Jeśli zastanawiasz się, jak otworzyć studio EMS lub jak je rozwinąć, StudioApp może okazać się milowym krokiem w stronę realizacji twoich celów. Program ten posiada wiele funkcji powstałych z myślą o osobach, które posiadają własny biznes EMS. Użytkownik ma do dyspozycji indywidualne konto zapisane w chmurze, zapisane analizy treningowe, opcje społecznościowe, nowoczesny system sprzedaży, a także szkolenia i wsparcie. Oczywiście dzięki StudioApp możesz samodzielnie opracowywać plany treningowe EMS dla klientów, a następnie wykorzystywać je w sesjach. Aplikacja ta jest dostępna również na systemy Android i iOS.

Ile kosztuje sprzęt EMS? Gdzie kupić takie urządzenia? Cena ma znaczenie, szczególnie jeśli planujesz nabyć sprzęt EMS do studia w większych ilościach. Właśnie dlatego w Easy Motion Skin oferujemy system płatności ratalnych oraz sprzęt EMS pod wynajem. Zapraszamy do naszego sklepu, gdzie będziesz mógł zapoznać się z całą ofertą. Do zobaczenia!


Przeczytaj również:

Waluta: