Trening EMS — dla kogo jest i jak wygląda?

Ostatnimi czasy trening EMS przebija się do świadomości Polaków. Nagłemu wzrostowi popularności tej metody nikt nie powinien się jednak dziwić — elektrostymulacja znacznie zwiększa efektywność wysiłku fizycznego, przyspieszając pojawienie się upragnionych rezultatów. Jak jednak wygląda trening EMS? Dla kogo jest przeznaczony? Porozmawiajmy!

EMS — co to znaczy?

EMS (elektryczna stymulacja mięśni lub elektrostymulacja mięśni) to nowoczesna i wysoce efektywna forma treningu. Technologia ta wykorzystuje prądy elektryczne o niskiej i średniej częstotliwości w celu wywołania skurczów mięśniowych. EMS sprawdza się więc w wielu zastosowaniach — od rehabilitacji, poprzez odchudzanie, aż po trening mający na celu budowanie tkanki mięśniowej.

Na czym polega trening EMS?

Trening z elektryczną stymulacją wykorzystuje układ nerwowy organizmu i aktywuje tkankę poprzez impulsy elektryczne. Celem jest doprowadzenie mięśni do stanu pełnego skurczu. Trening EMS umożliwia więc aktywację większej ilości włókien mięśniowych niż w przypadku konwencjonalnych metod. Poza tym pozwala on dotrzeć do głębokich tkanek, które znacznie ciężej pobudzić za pomocą tradycyjnego treningu. W jaki sposób impulsy dostają się jednak do ciała? W tym celu osoba ćwicząca musi założyć na siebie specjalny kombinezon. Jest on wyposażony w system elektrod, które obejmują swoim działaniem różne grupy mięśni.

Oczywiście EMS jako metoda treningu całego ciała jest nowym i innowacyjnym rozwiązaniem. Jego korzenie sięgają jednak lat 50., kiedy to pierwsi terapeuci zaczęli wykorzystywać w swojej pracy miejscową stymulację elektryczną. Przez dekady rozwiązania tego typu ulegały bezustannej ewolucji, aż w końcu stworzono lekkie kombinezony EMS umożliwiające skuteczną elektrostymulację nawet podczas tradycyjnego treningu fizycznego

Najczęściej zadawane pytania — nasi eksperci odpowiadają

Czas odpowiedzieć na kilka pytań! Dostajemy ich sporo, dlatego z przyjemnością wykorzystamy tę okazję, aby podzielić się naszą wiedzą. Zacznijmy od tak palącej kwestii efektów.

Po jakim czasie efekty EMS?

Jeśli postawisz na EMS, efekty na pewno przyjdą. Ale kiedy? Zależy to od tego, co chcesz osiągnąć. Trening siłowy z EMS, odchudzanie lub rehabilitacja elektrostymulacją to przykłady trzech zupełnie innych przedsięwzięć, które można poprowadzić z pomocą tej samej technologii. Efekty każdego z nich naturalnie muszą pojawiać się w różnym tempie. Poza tym warto pamiętać, że wpływ EMS na ciało zależy także od indywidualnego zaangażowania. Elektrostymulację warto łączyć z innymi elementami zdrowego stylu życia, takimi jak dieta oraz konwencjonalny trening.

Uogólniając, pierwszych efektów treningu EMS można spodziewać się już po kilku tygodniach.

Czy EMS odchudza

Odchudzanie z EMS jest możliwe. Elektryczna stymulacja mięśni pomaga osiągnąć wysoką intensywność treningów oraz pozwala organizmowi wejść w deficyt kaloryczny, co sprzyja zrzucaniu zbędnych kilogramów. Jednocześnie rozwiązanie to jest niezwykle wygodne. Dzięki EMS nie trzeba polegać wyłącznie na tradycyjnych ćwiczeniach, które często przerastają osoby rozpoczynające przygodę z odchudzaniem. Poza tym taki tok treningu pozwala odciążyć stawy.

Pamiętaj jednak, że podczas odchudzania kluczową rolę odgrywa odpowiednia dieta. Najlepiej połączyć więc właściwe odżywianie z elektrostymulacją dla zachowania możliwie najlepszych efektów.

Czy elektrostymulacja może pomóc budować mięśnie

Tak. Oczywiście trening EMS nie może w pełni zwolnić cię z aktywności fizycznej, a w tym przypadku podnoszenia ciężarów. Może on jednak stanowić cenne urozmaicenie indywidualnego planu. Elektryczna stymulacja nie tylko pomoże ci zwiększyć intensywność treningów, lecz także wesprze w procesie regeneracji.

Czy trening EMS boli?

Pytania tego typu są zrozumiałe — w końcu mowa o stymulacji elektrycznej, która ma prawo kojarzyć się z bólem. Na szczęście trening EMS nie jest bolesny. Elektrostymulacja mięśniowa wykorzystuje impulsy elektryczne o natężeniu na tyle niskim, by nie powodować niechcianych doznań. Gdy założysz już na siebie kombinezon EMS, możesz spodziewać się raczej przyjemnych wibracji oraz uczucia ciepła w aktywowanych obszarach ciała. Jedyny ból, jaki może ci się zdarzyć, to zakwasy. Te są jednak nieodłączną częścią aktywności fizycznej, a szczególnie treningów na siłowni.

EMS — dla kogo?

Jak już wspomnieliśmy, system EMS można wykorzystać na wiele sposobów. Oczywiście rozwiązań tego typu najczęściej używa się, wspierając standardowe działania treningowe. EMS pozwala bowiem rozwijać wytrzymałość mięśni, siłę fizyczną oraz ogólną sprawność. Elektrostymulacja doskonale sprawdza się także jako element planów treningowych osób, których celem jest odchudzanie. Nie tylko wspiera proces zrzucania zbędnych kilogramów, lecz także pomaga poprawić wygląd skóry, co umożliwia redukcja cellulitu.

Na koniec mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Teraz możesz mieć system EMS w domu, na siłowni lub po prostu tam, gdzie go potrzebujesz. Dzięki naszym ofertom wynajmu i sprzedaży ratalnej nabycie odpowiedniego sprzętu staje się banalnie proste. Brzmi interesująco? Skontaktuj się z nami, a chętnie przedstawimy szczegóły!

Bezprzewodowy system

Łatwy w użyciu

Nadający się do prania

Innowacyjne suche elektrody

Easy Motion Skin Case Study

Trening EMS

Stymuluje ponad 90% mięśni Twojego ciała

Pozytywne efekty

Potwierdzone badaniami medycznymi

Łatwa obsługa

Załóż kostium EasyMotionSkin i zacznij trening

Trenuj bezprzewodowo

W dowolnym miejscu na całym świecie

Ponad 200 filmów

Z ćwiczeniami online prowadzone przez trenera

Waluta: